Od wtorku 20 czerwca Giżycko po raz kolejny miało być miejscem rozgrywania mistrzostw Polski żeglarzy niepełnosprawnych. Informujemy, że regaty nie odbędą się w planowanym terminie.

Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością 2017 miały być rozegrane w Giżycku na jeziorze Kisajno w dniach 20-23 czerwca. Natomiast od 23 do 25 czerwca odbywać się miał Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych. Jednak ani regaty ani festiwal nie odbędą się w planowanych terminach. Co więcej, w ogóle odbycie się obu imprez w tym roku stanęło pod znakiem zapytania.

Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością odwołane

Z informacji, która pojawiła się na stronie internetowej Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa wiemy, że przyczyną odwołania regat i festiwalu jest brak rozpatrzenia przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) wniosków o dofinansowanie imprez. Brak dofinansowania spowodował przesunięcie planowanego terminu regat i festiwalu na koniec sierpnia. Jeśli PFRON przyzna dofinansowanie, Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością rozegrane zostaną w dniach 21 – 24 sierpnia 2017 roku, a Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych odbędzie się w dniach 25 – 27 sierpnia 2017 roku.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością, jeśli się odbędą, będą już 23 edycją imprezy.

Źródło: msz.org.pl