Od wczoraj w Giżycku na przyjaznych wodach jeziora Niegocin rozgrywany jest Eberspächer Puchar Mazur 2018. Zawody potrwają do niedzieli 26 sierpnia.

Od czwartku 23 sierpnia w Giżycku rozgrywane są regaty Eberspächer Puchar Mazur – Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist Grupy B. Bazą regat jest port Ekomarina Giżycko. W regatach uczestniczą zawodnicy klasy Optimist grupy B posiadający uprawnienia wynikające z Kodeksu Uprawnień WS sklasyfikowani do 240 miejsca w rankingu Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist grupy B.

Po rozegraniu siedmiu wyścigów w klasyfikacji prowadzi Aleksandra Bobrowska z UKS Barnim Goleniów, która wyprzedza Maję Kwiek reprezentującą WTW Warszawa oraz Fabiana Kociędę z OPTI CWM Gdynia.
 

 
Program regat na sobotę i niedzielę

SOBOTA 25.08.2018
od godz. 11.00 – wyścigi
po wyścigach – grill
ok. godz. 18.00 – drużynowy pojedynek o nagrodę firmy Sail Coach – wyścig dwóch najlepszych drużyn Mistrzostw wg wyników na koniec drugiego dnia regat!
wieczorem – Kolorowe Zakończenie Wakacji na Plaży Miejskiej w Giżycku (Festiwal Laserowo Fajerwerkowy i Eksplozja Kolorów)

NIEDZIELA 26.08.2018
od godz. 10.30 – wyścigi
po wyścigach – regatowa zupa
godz. 16.00 – uroczystość zakończenia regat
 

Zachęcamy do odwiedzenia w sobotę i niedzielę giżyckiej Ekomariny oraz do kibicowania rywalizującym na Niegocinie młodym żeglarzom. 

Organizatorem regat jest Uczniowski Klub Żeglarstwa Regatowego NIEGOCIN oraz Międzyszkolna Baza Sportów Wodnych w Giżycku przy współpracy z Miastem Giżycko, portem EKOMARINA Giżycko oraz Starostwem Powiatowym w Giżycku.

 


Źródło: upwind24.pl