Już 1 maja w Giżycku odbędzie się tradycyjne już Wielkie Otwarcie Sezonu. Ta jedna z najpopularniejszych na Mazurach imprez żeglarskich będzie częścią Dni Giżycka (30.04-3.05).

Wielkie Otwarcie Sezonu to jedno z najpopularniejszych wydarzeń w Giżycku, które jest wprowadzeniem do wielu emocjonujących imprez żeglarskich, które corocznie odbywają się w naszej stolicy Mazur. Wielkie Otwarcie Sezonu w tym roku, z powodu trwającego remontu Kanału Łuczańskiego, odbędzie się w zmienionej lokalizacji. Areną otwarcia sezonu tym razem będą okolice Ekomariny, plaży miejskiej i dojścia do portu. Przy tej okazji zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą czarteru jachtów.

Wielkie Otwarcie Sezonu jest częścią czterodniowych Dni Giżycka, które odbędą się w długi weekend majowy – od niedzieli 30 kwietnia do środy 3 maja. Impreza rozpocznie się koncertem, w którym wystąpią Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz i kwartet smyczkowy (30 kwietnia, Kościół Ewangelicko-Augsburski, koncert biletowany).

W poniedziałek 1 maja o godz. 10.00 w okolicach Ekomariny i plaży miejskiej odbędzie się Wielkie Otwarcie Sezonu (parada jednostek od godz. 10.45), a o godz. 12.00 na Pasażu Portowym rozpocznie się „Piknik Bardzo Kulturalny”, w trakcie którego wystąpią lokalni artyści, zespoły szantowe, rockowe i orkiestry rozrywkowe. Na uczestników Pikniku będą czekać także spektakle teatralne, pokazy ogniowe i pirotechniczne oraz teatrzyk uliczny z udziałem szczudeł i żonglerów. Ponadto przez cały czas trwania imprezy na gości czekać będzie dmuchany plac zabaw dla dzieci, animacje, warsztaty i interaktywne zabawy z publicznością.

Dni Giżycka zakończy w środę 3 maja koncert na Placu Piłsudskiego , w trakcie którego wystąpią Dawid Kwiatkowski oraz raper Sarius.
 


Źródło: https://gizycko.pl/dni-gizycka-plan-na-majowke-w-gizycku/