Jesienią tego roku będzie znana koncepcja udrożnienia drogi wodnej z Warszawy na Mazury – zapowiedział minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Droga wodna z Warszawy do Piszu była niegdyś normalnie funkcjonującą, wykorzystywaną także w celach turystycznych, popularną drogą wodną. Obecnie możliwość żeglugi na tym szlaku jest mocno ograniczona, a droga ta przestała pełnić swoje funkcje. Ma to się jednak zmienić, bo po dziesięcioleciach zaniedbań infrastrukturalnych na szlaku sytuacja na szlaku ma ulec poprawie już w najbliższych latach. Władze przygotowują właśnie projekt udrożnienia szlaku wodnego między Warszawą a Piszem, a koncepcja inwestycji ma być przedstawiona jesienią tego roku.

Jeśli inwestycja dojdzie do skutku, można się spodziewać, ze w ciągu kilku lat znacząco wpłynie ona na turystykę wodną w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Czy i w jakim zakresie zmieni sytuację na rynku firm zajmujących się turystyką wodną na Mazurach, takich jak firmy oferujące czarter jachtów na Mazurach, czy przystani śródlądowych, trudno w tej chwili prognozować.

 


Źródło: https://www.rdc.pl/informacje/koncepcja-udrozniania-drogi-wodnej-z-warszawy-na-mazury-jesienia/