Wystartowała tegoroczna edycja konkursu PTTK „Turystyczna rodzinka 2018”. Konkurs przeznaczony jest dla rodzin uprawiających aktywną turystykę.

W tym roku mamy już ósmą edycję konkursu „Turystyczna Rodzinka”. Konkurs organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze, a jego głównym celem jest propagowanie rodzinnej aktywnej turystyki. Na rodziny, które zostaną laureatami konkursu czekają – oprócz bezcennych wspomnień z odbytych wycieczek – atrakcyjne nagrody: weekendowe wyjazdy rodzinne z atrakcjami oraz komplety odzieży turystycznej.

Konkurs przeznaczony jest dla rodzin (minimalna liczba uczestników to jeden rodzic i jedno dziecko, jednak mile widziane są większe rodziny i rodziny wielopokoleniowe). Rodzina, aby wziąć udział w konkursie, musi najpóźniej do 30 sierpnia 2018 roku przesłać do biura Zarządu Głównego PTTK (ul. Senatorska 11, 00-075 Warszawa) lub na adres mailowy: poczta@rodzina.pttk.pl kartę zgłoszenia rodziny oraz do końca 2018 odbyć co najmniej osiem udokumentowanych w prowadzonym Dzienniczku Wypraw Rodzinnych wycieczek. Według regulaminu co najmniej dwie wycieczki należy odbyć w najbliższej okolicy (na terenie zamieszkiwanego powiatu), dwie na terenie swojego województwa, a pozostałe w dowolnym miejscu na terenie Polski.

Wycieczki mogą być jedno lub wielodniowe, bezwzględnie muszą jednak propagować aktywny sposób spędzania wolnego czasu, Krótko mówiąc dozwolone są wycieczki piesze, rowerowe, kajakowe i inne wpisujące się w ramy aktywnej turystyki. Do zasad konkursu doskonale wpisuje się także żeglarstwo, tym bardziej, że według regulaminu preferowana będzie różnorodność form turystycznych. Rodzinny rejs jachtem żaglowym po Mazurach będzie więc niewątpliwym wzbogaceniem konkursowego dzienniczka. Ofertę czarteru jachtów na Mazurach znajdziesz tutaj.

Więcej informacji na temat konkursu „Turystyczna rodzinka 2018” znajdziesz tutaj.