Potrzebujesz pomocy lub jesteś świadkiem wypadku nad wodą?
 – nie wiesz gdzie jesteś?
 – nie wiesz gdzie zadzwonić i nie znasz numeru do służb  ratunkowych?
 – użyj aplikacji RATUNEK!

Aplikacja mobilna Ratunek powstała głównie z myślą o osobach wędrujących po górach, żeglujących czy wypoczywających nad wodą. Aplikacja służy do wzywania pomocy i automatycznego zlokalizowania miejsca zdarzenia. 

Co należy zrobić w sytuacji zagrożenia? Wystarczy użyć aplikacji RATUNEK, która w trakcie zgłoszenia wypadku podaje dokładną lokalizację osoby dzwoniącej. Dzięki zastosowaniu tej aplikacji, ratownicy natychmiast będą wiedzieć gdzie udać się z pomocą, dzięki czemu udzielą jej szybciej i skuteczniej!

Jak działa aplikacja mobilna RATUNEK? Zasada działania aplikacji jest bardzo prosta. Wystarczy, że osoba poszkodowana w sytuacji zagrożenia uruchomi ją na smartfonie, a następnie wykona polecenie, które pojawi się pod przyciskiem ratunkowym – trzy razy dotknie wirtualnego przycisku wezwania pomocy. Zostanie wówczas nawiązane połączenie z centrum dyspozytorskim WOPR lub MOPR (numer ratunkowy jest zintegrowany w aplikacji), a w trakcie rozmowy telefonicznej aplikacja automatycznie wyśle SMS z lokalizacją osoby poszkodowanej.

Warto dodać, że aplikacja mobilna  RATUNEK jest jedyną zaaprobowaną i dołączoną do systemu powiadamiania o zgłoszeniu wypadku używanego przez Ochotnicze Służby Ratownicze. Aplikacja jest oczywiście bezpłatna i jest dostępna na wszystkie najpopularniejsze mobilne systemy operacyjne, tj. Android, iOS i Windows Phone.

Zachęcamy wszystkich, którzy planują w tym sezonie żeglowanie po Mazurach do zainstalowania tej aplikacji w swoim telefonie. I życzymy wam, żebyście nigdy nie byli w sytuacji, która by wymagała użycia aplikacji ratunkowej!

Więcej na temat aplikacji znajdziesz tutaj: www.ratunek.eu