Myślisz o tym, aby wyczarterować jacht na Mazurach, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Podpowiadamy jak wyczarterować jacht i na co zwrócić szczególną uwagę przy wynajmowaniu jachtów.

Doświadczeni żeglarze, którzy już dokonywali czarteru jachtów na Mazurach doskonale wiedzą jak się do tego zabrać i na co trzeba zwrócić uwagę czarterując jacht. Jednak dla mniej doświadczonych lub tych, którzy nigdy dotąd nie czarterowali jachtów, wynajem jachtu może być rzeczą trudną i ryzykowną. Tym wszystkim, którzy myślą o tym, aby pożeglować na Mazurach, a nie wiedzą od czego zacząć wyszukiwanie odpowiedniego jachtu do czarteru, podpowiadamy jak wyczarterować jacht i na co zwrócić szczególną uwagę przy wynajmowaniu jachtów.

Wyszukiwanie ofert czarteru w internecie

Może to brzmi jak banał, ale najlepiej jest zacząć od wyszukiwania ofert czarteru jachtów w internecie. W całej Polsce mamy co najmniej kilkadziesiąt (a może nawet kilkaset) firm oferujących czarter jachtów. Takie bogactwo ofert czarteru to z jednej strony duża większa szansa na znalezienie idealnej firmy czarterowej, ale z drugiej strony możliwość łatwego pogubienia się w setkach ofert, zwłaszcza jeśli nie do końca wiemy czego szukać.

Jeśli na przykład chcemy wyczarterować jacht na Mazurach najlepiej w wyszukiwarce Google.pl zacząć od wyszukania ofert:

 • czarter jachtów Mazury,
 • czarter jachtów na Mazurach,
 • czarter Mazury.

Jeśli zależy nam na wyczarterowaniu jachtu w jakiejś konkretnej miejscowości (na przykład w stolicy Mazur, Giżycku, który jest nieoficjalną stolicą polskiego żeglarstwa śródlądowego), wówczas powinniśmy uszczegółowić nasze wyszukiwanie, np.:

 • czarter jachtów Giżycko,
 • czarter jachtów w Giżycku,
 • czarter jachtów Giżycko Piękna Góra,
 • wynajem jachtów Giżycko.

Jeśli natomiast mamy już wybrany jacht, jakie chcemy wyczarterować i miejsce, w którym zamierzamy rozpocząć naszą przygodę z żeglowaniem, wówczas nasze wyszukiwanie powinno być jeszcze bardziej zawężone, np.:

 • Delphia 33 MC czarter Giżycko,
 • Delphia 33 MC czarter Mazury,
 • czarter jachtu Twister 26 Giżycko,
 • czarter Tango 780 Giżycko,
 • czarter Delphia Giżycko Piękna Góra.

Aktualność treści strony internetowej firmy czarterującej jacht

Często klienci podejmują decyzje konsumenckie na podstawie wrażenia, jakie wywiera na nich strona internetowa sprzedawcy, nie zwracając uwagi na to, czy treści (np. zdjęcia) na stronie internetowej są aktualne. W niektórych sytuacjach może być to problem dość istotny, zwłaszcza wówczas, kiedy kupujemy lub wypożyczamy rzeczy ruchome lub nieruchomości, które wcześniej były już używane lub użytkowane, a do takich właśnie należy zakwalifikować czarter jachtu. Przeglądając oferty, starajmy się zwrócić uwagę na jej aktualność (np. to, kiedy zostały wykonane zdjęcia na stronę internetową, bowiem zdarza się – to nie żart – że zdjęcia były wykonane 10 lat temu lub więcej.)

Opinie o firmie

Coraz więcej osób dokonując zakupu przez internet kieruje się opiniami o firmie i produkcie. Jest to bardzo dobry nawyk, pamiętać należy jednak o tym, żeby starać się weryfikować wiarygodność danej opinii. Powinniśmy mieć świadomość, że wiele opinii, na przykład na forach internetowych, ma charakter typowo marketingowy i nie powinny być dla nas istotne przy podejmowaniu decyzji o zakupie (np. czarterze jachtu). Najbardziej wiarygodne obecnie są opinie w serwisach społecznościowych (np. Facebook) oraz inne opinie mające wiarygodnego autora (także opinie na stronie internetowej sprzedawcy).

Wzór umowy czarterowej

Przed dokonaniu wynajmu jachtu powinniśmy mieć możliwość dokładnego zapoznania się z umową czarterową. W dobrym guście jest, aby wzór umowy czarterowej znajdował się w widocznym miejscu na stronie internetowej firmy oferującej wynajem jachtów, a jej brak powinien wzmóc naszą czujność co do uczciwości firmy czarterowej.

Sprawdź jakie elementy powinna posiadać umowa o czarter jachtu [tutaj]

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących tego jak wyczarterować jacht lub jakichkolwiek innych pytań związanych z czarterem jachtów zachęcamy do kontaktu z nami.