Tylko do 12 maja można zgłaszać członków załóg do corocznych regat „Rząd – Samorząd”, które tradycyjnie odbywać się będą na tafli jeziora Niegocin w Giżycku.

XIX Giżyckie Regaty Żeglarskie „Rząd – Samorząd” odbędą się już 26 maja w porcie Ekomarina Giżycko. W tym roku regaty połączone będą z Dniami Giżycka, a hasłem przewodnim imprezy będzie setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgłoszenia do regat przyjmowane są jeszcze tylko  przez dwa dni. Termin zgłoszeń członków załogi i sterników upływa w sobotę 12 maja.

Regaty będą się odbywały na jachtach klasy „DZ”. W zawodach wystawionych zostanie 7 łodzi (4 dla załóg rządowych, 3 dla samorządowych). W każdej załodze wystartuje dziesięciu członków załogi i sternik. O składzie załóg decydować będzie kolejność zgłoszeń. 

Aby zgłosić się do regat należy wysłać drogą mailową wypełniony formularz zgłoszenia (adres e-mail: ekomarina@gizycko.pl). Formularze zgłoszenia dla załogantów, sterników oraz obserwatorów, a także regulamin regat znajduje się tutaj. Dodatkowe informacje udzielane są pod nr. tel. 509 805 635. Termin zgłoszeń upływa 12 maja 2018 r.

 

 


Źródło: mojegizycko.pl