„Żeglarstwo na Warmii i Mazurach” to wyjątkowy album, który w ostatnich dniach pojawił się na rynku wydawniczym. Album jest prawdziwą gratką dla wszystkich miłośników żeglarstwa, jachtingu oraz Warmii i Mazur.

Album „Żeglarstwo na Warmii i Mazurach” wydany został przez Warmińsko – Mazurski Okręgowy Związek Żeglarski. Na 224 stronach znajduje się ponad 250 fotografii dokumentujących 70-letnią historię, zarówno tę starszą jak i najnowszą, żeglarstwa w naszym regionie. Na stronach albumu znajdziemy fotografie przedstawiające żeglarzy związanych z Warmią i Mazurami, działaczy, nie zabrakło również pięknych mazurskich krajobrazów oraz jachtów. Wewnątrz albumu, oprócz zdjęć, znajdziemy także rozdział w którym przedstawiony został krótki rys historyczny żeglarstwa na Warmii i Mazurach.

„Żeglarstwo na Warmii i Mazurach” gdzie kupić w Giżycku

Album już jest dostępny w niektórych księgarniach na Warmii i Mazurach. Można go kupić również w Giżycku, w Centrum Promocji i Informacji Turystycznej przy ul. Wyzwolenia 2 w cenie 99 zł. Zamówień dokonywać można również (także zamówień hurtowych) w biurze Warmińsko – Mazurskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Olsztynie przy ul. Żeglarskiej 6/p101. Szerszych informacji na temat wydawnictwa można uzyskać pod nr.  tel. (89) 527-46-01.

Należy podkreślić, iż całkowity dochód ze sprzedaży albumu zostanie przeznaczony na szkolenie młodych adeptów żeglarstwa na Warmii i Mazurach, a konkretnie na Wojewódzkie Centrum Szkolenia Żeglarskiego. Autorzy, którzy przyczynili się do powstania albumu, zarówno autorzy fotografii jak i monografii o historii żeglarstwa, za swoją pracę nie wzięli honorariów, a jedynym realnym kosztem przy tworzeniu albumu był koszt druku.

Album z pewnością może stać się prawdziwą gratką dla wszystkich miłośników Warmii i Mazur, żeglarstwa oraz szeroko pojętego jachtingu, a dla osób spędzających wakacje na Warmii i Mazurach, nie tylko tych korzystających z czarteru jachtów, może być doskonałą pamiątką z pobytu na Mazurach.

Źródła: www.web.facebook.com/zaglemazury  |  www.gizycko.wm.pl