Zakończyła się tegoroczna edycja konkursu Żagle Warmii i Mazur. Miło nam poinformować, że najbardziej chyba prestiżowa nagroda w konkursie – nagroda publiczności – trafiła do firmy związanej z naszą branżą! Wśród laureatów konkursu znalazły się też – co prawda nie związane z jachtami i żeglarstwem – firma z Giżycka oraz giżycki PUP!

Nagrodę publiczności plebiscytu Żagle Warmii i Mazur 2016 otrzymała stanica wodna Ach! Mazury ze znajdujących się niedaleko Giżycka Mikołajek. Gratulujemy zwycięzcy i cieszymy się, że tak prestiżowa nagroda trafiła do firmy z Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, związanej dodatkowo z turystyką żeglarską. Miejmy nadzieję, że to wyróżnienie przyczyni się do jeszcze większego spopularyzowania turystyki żeglarskiej na Mazurach i w przyszłym roku całą branżę turystyczną, także firmy oferujące czarter jachtów, czeka jeszcze lepszy sezon.

Wśród innych laureatów plebiscytu Żagle Warmii i Mazur 2016 znajdują się Mazurskie Miody Bogdan Piasecki w Tomaszkowie (laureat I nagrody w kategorii Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur za Bairille Honey Distillate), Pasieka PUCER Dariusz i Małgorzata Pucer w Pastwiskach (I nagroda w kategorii Produkt Lokalny za miód nektarowy lipowy z mazurskiej pasieki ekologicznej), Pałac i Folwark Galiny w Galinach (I nagroda w kategorii usługa za usługi hotelarskie i gastronomiczne. Wyróżnienia trafiły do firm Kaczkan Zakład Produkcji Drzewnej Józef Kaczkan Spółka Jawna (produkt – proparkiet parkiet dwuwarstwowy), Z.P.H. Mark Marzanna Kiezik w Giżycku (za sękacz mazurski) oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie (za kraniotomię z wybudzeniem śródoperacyjnym).

Eksperci wchodzący w skład konkursowego jury przyznali także nagrody w kategoriach Przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie WAMABOSS (laureaci: Szkoła Tańca i Wdzięku B&W Przemienieccy, Instytutu Hortiterapii Zofia Wojciechowska, Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane Przem-Gri Sp. z o.o., Zakład Pracy Chronionej Plast-Fol Sp. z o.o., Expom S.A.) oraz Warmińsko – Mazurska Nagroda Jakości (laureaci: Magnetic Systems Techonology sp. z o.o., Zakłady Metalowe Erko, Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego w Olsztynie, Zespół Szkół w Mołtajnach).

Gratulujemy wszystkim laureatom. Następna edycja konkursu Żagle Warmii i Mazur rozpoczyna się już na wiosnę 2017 roku!

——————-

Stanica wodna Ach! Mazury znajduje się nad brzegiem Jeziora Mikołajskiego, na obrzeżach Mikołajek. Na terenie obiektu znajduje się 26 komfortowych pokoi, sala konferencyjna oraz infrastruktura rekreacyjna (m.in. plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnia sprzętu wodnego, wypożyczalnia rowerów, miejsce do grillowania). Kameralne położenie obiektu powoduje, że stanica jest miejscem lubianym i chętnie odwiedzanym przez mazurskich żeglarzy, także przez osoby czarterujące jachty w naszej firmie.

 

Źródła: gazetaolsztynska.pl  |  wyborcza.pl  |  achmazury.pl