Wielkie Jeziora Mazurskie nie zdobyły Certyfikatu Internautów 2017. W internetowym głosowaniu lepszy od Mazur okazał się Zamek w Niemodlinie.

Zakończył się plebiscyt Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny 2017. O Certyfikat Internautów walczyła w tym roku – bez powodzenia – Kraina Wielkich Jezior Mazurskich. W głosowaniu internetowym najlepszy okazał się bowiem Zamek Niemodlin, jedna z największych atrakcji turystycznych województwa opolskiego. W sumie w konkursie oddano ponad 26 tysięcy głosów.

Oprócz Certyfikatu Internautów kapituła POT przyznała Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej. Złoty Certyfikat POT otrzymało Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, Ponadto Certyfikaty POT 2017 otrzymały: Centrum Nauki Kopernik, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum Górnictwa Węglowego – Kopalnia Guido, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy, Pałac i Folwark Galiny, Wycieczka wodami rzek SAN, Zamek Królewski w Chęcinach, Zamojska Twierdza Atrakcji, Zoo Safari Borysew, a wyróżnienie POT trafiło do Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie.

 


Źródło: Polska.Travel