Jesteś żeglarzem? Masz co najmniej 18 i nie więcej niż 26 lat? Chcesz wziąć udział w żeglarskiej przygodzie, jaką niewątpliwie będzie „Rejs Niepodległości” na pokładzie Daru Młodzieży? Weź udział w konkursie, który wyłoni załogę rejsu!

W połowie przyszłego roku Dar Młodzieży, jeden z najsłynniejszych polskich żaglowców, wypłynie w rejs dookoła świata. Rejs rozpocznie się w Gdyni 20 maja 2018. Kolejne etapy rejsu prowadzić będą, między innymi, przez Lizbonę, Teneryfę, Kapsztad, Mauritius, Singapur, Hong Kong, Osakę, Vancouver, Los Angeles, Acapulco, Panamę i Nowy Jork. Ostatni etap z Horty do Gdyni zakończy się w marcu 2019 r. Właśnie trwa konkurs, który wyłonić ma część załogi statku.

Aby wziąć udział w konkursie należy w pierwszej kolejności przesłać krótki film lub zdjęcie promujące Polskę za granicą i zaprezentować swoją osobę jako „ambasadora” naszego kraju. Na początku stycznia internauci w głosowaniu online zdecydują o zakwalifikowaniu się danych uczestników do drugiego etapu konkursu, w którym odbędzie się test z wiedzy o historii Polski, podstaw żeglarstwa oraz Biblii. Zwycięzcy tego etapu będą reprezentować Polskę na pokładzie Daru Młodzieży w wybranych etapach „Rejsu Niepodległości”. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 3 stycznia 2018 r.

Rejs Niepodległości na pokładzie Daru Młodzieży jest efektem współpracy Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademii Morskiej w Gdyni, Konferencji Episkopatu Polski oraz Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu”.

Więcej informacji na temat rejsu znajdziesz tutaj

 


Źródło: pl2018.org