Wprawdzie do letnich wakacji jeszcze sporo czasu, jednak przełom zimy i wiosny to doskonały czas na to, aby zacząć planować swój wakacyjny, rodzinny urlop. Tym, którzy jak dotąd nie mają skonkretyzowanych planów wakacyjnych, proponujemy w tym roku wakacyjny czarter na Mazurach.

Wakacyjny czarter na Mazurach – dlaczego warto spędzić urlop na mazurskich jeziorach

Dlaczego warto spędzić urlop na Mazurach, a ściślej mówiąc na mazurskich jeziorach? Dlaczego spośród niemal niczym nieograniczonej obecnie możliwości wyboru destynacji turystycznych warto wybrać wakacyjny czarter na Mazurach? Choćby dlatego, że Szlak Wielkich Jezior Mazurskich jest unikalną krainą nie tylko w Polsce, ale i w skali całej Europy. Warto przypomnieć, że  w roku 2011 Wielkie Jeziora Mazurskie jako jedyny region w Europie znalazły się w ścisłym finale konkursu na Nowych 7 Cudów Świata w kategorii Cudów Świata Natury. Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to prawie 500 kilometrów kwadratowych zajmujących przez same akweny – terenów, co warto podkreślić, silnie urozmaiconych. Na szlaku znajdziemy mazurskie miasta (Giżycko, Mikołajki, Ruciane Nida, Węgorzewo, Pisz, Ryn), nowoczesne przystanie ale także niezwykłą, dziką, rzadko spotykaną w innych miejscach przyrodę.

Czarter jachtów – żeglowanie nie tylko dla bogatych

Żeglowanie na jachtach wielu Polakom wciąż kojarzy się z aktywnością ekskluzywną, zarezerwowaną tylko dla bogatych, niedostępną dla zwykłych zjadaczy chleba. Nic bardziej mylnego. Choć ceny jachtów liczymy co najmniej w dziesiątkach tysięcy złotych, jednak dzięki możliwości wynajmu jachtów w firmie czarterowej – jachting stał się dostępny niemal dla każdego. Wystarczy powiedzieć, ze koszt tygodniowego rejsu po Mazurach dla kilkuosobowej rodziny nie powinien przekroczyć kosztów wypoczynku na lądzie w średniej klasy hotelach. Przygodę z żeglowaniem może obecnie rozpocząć niemal każdy, a wakacje na jachcie dostępne są obecnie niemal dla wszystkich miłośników jachtingu.

Kto przyjechał na Mazury raz – wraca tu bardzo często

Większość turystów, którzy spędzają wakacje na mazurskich jeziorach nie jest tu ani po raz pierwszy ani po raz ostatni. Większość z nich spędza wakacje na Mazurach po raz enty, wracając na mazurskie jeziora nie rzadziej niż co drugi, trzeci sezon. Dlaczego? Bowiem większość z tych osób zdążyło już poznać niezwykły czar Mazur z wyjątkową mazurską przyrodą, krajobrazami, życzliwością ludzi a także doświadczyć poprawiającą się z roku na rok infrastrukturę żeglarską oraz coraz bogatszą ofertą czarterową licznych firm oferujących czartery jachtów. Dlaczego ludzie wracają na Mazury? Bowiem z wakacjami na Mazurach wiążą ich niezwykłe przeżycia i wspomnienia, do których chce się nie tylko wracać w myślach, ale pragnie się przeżyć mazurską przygodę po raz kolejny.

Zapraszamy na Mazury w roku 2017 wszystkich, zarówno tych, którzy na Mazurach jeszcze nigdy nie spędzali swoich urlopów oraz tych, którzy byli tu nieraz.