Trwają zapisy do tegorocznego programu edukacji żeglarskiej dla dzieci – PolSailing 2018.

W tym roku projekt Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej PolSailing wystartował już po raz szósty i zapowiada się rekordowo. W roku 2018 do programu dołączyło aż 10 nowych ośrodków. W sumie program edukacji żeglarskiej dla najmłodszych PolSailing w tym roku będzie realizowany w czternastu ośrodkach w klasie Optimist (Bolesławiec, Częstochowa, Gdańsk, Giżycko, Kalisz, Kielce, Lublin, Olsztyn, Pszczyna, Tarnobrzeg, Toruń, Ustka, Warszawa, Wrocław) oraz pięciu w windsurfingu (Sopot, Gdańsk, Poznań, Kalisz, Warszawa). W każdym z wyżej wymienionych ośrodków w zajęciach weźmie udział 100 dzieci w klasie Optimist (dziewczęta i chłopcy w wieku 7-10 lat) i 100 w windsurfingu (9-12 lat). Zajęcia żeglarskie dla dzieci potrwają do 30 października.


Czarter jachtów w Giżycku na Mazurach. Nowoczesne, wygodne jachty żaglowe, konkurencyjne ceny czarteru jachtów. Zobacz naszą ofertę czarteru jachtów >> Czarter jachtów Mazury


Ideą programu Polsailing  jest nauka podstaw żeglarstwa, ale nie tylko. Równie istoty nacisk położony jest na przekazywanie wiedzy i umiejętności dotyczących bezpieczeństwa nad wodą i na wodzie, zdrowego stylu życia oraz właściwej postawy wobec środowiska naturalnego. Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej Polsailing 2018 jest kompleksowym programem popularyzacji żeglarstwa realizowanym przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z Okręgowymi Związkami Żeglarskimi i klubami oraz przy udziale środków Ministerstwa Sportu i Turystyki .

 

 


Źródło: Polsailing.pl