Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej Polsailing 2017 jest realizowanym przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z Okręgowymi Związkami Żeglarskimi i klubami oraz przy udziale środków Ministerstwa Sportu i Turystyki kompleksowym programem popularyzacji żeglarstwa.

Rozpoczęty właśnie Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej Polsailing 2017 jest już piątą edycją programu edukacji żeglarskiej. Program Polsailing 2017 będzie się skupiał na pięciu podstawowych elementach:

  • edukacji żeglarskiej dzieci,
  • organizacji imprez żeglarskich (regionalne finały programu) oraz warsztatów edukacji żeglarskiej,
  • działaniach edukacyjno-promocyjnych w szkołach wraz z dystrybucją książek „ABC Optimista” i „ABC Windsurfingu”,
  • szkleniu kadry (koordynatorów, trenerów, instruktorów, animatorów),
  • dystrybucji sprzętu żeglarskiego i materiałów dydaktycznych.

Ideą Polsailing 2017 jest nauka podstaw żeglarstwa, ale nie tylko. Równie istoty nacisk położony jest na przekazywanie wiedzy i umiejętności dotyczących bezpieczeństwa nad wodą, zdrowego stylu życia oraz właściwej postawy wobec środowiska naturalnego.


Czarter jachtów w Giżycku na Mazurach. Nowoczesne, wygodne jachty żaglowe, konkurencyjne ceny czarteru jachtów. Zobacz naszą ofertę czarteru jachtów >> Czarter jachtów Mazury


Beneficjentami programu Polsailing 2017 są uczniowie szkół podstawowych z ośmiu ośrodków w kasie Optimist (ze Szczecina, Gdyni, Olsztyna, Poznania, Warszawy, Wrocławia, Pszczyny i Krakowa) oraz z pięciu ośrodków windsurfingowych (z Sopotu, Gdańska, Poznania, Kalisza i Warszawy. W każdym z ośrodków realizujących program bierze udział 100 dzieci w klasie Optimist (dziewczęta i chłopcy w wieku 7-10 lat) i 50 w windsurfingu (9-12 lat). Zajęcia żeglarskie potrwają do końca wakacji.

 

Źródło: Polsailing.pl