Warmia i Mazury to nie tylko jeziora, żeglarstwo i czarter jachtów. Wyjątkowa w skali świata przyroda na Mazurach sprzyja nie tylko wypoczynkowi na wodzie, ale także innym rodzajom aktywnego wypoczynku jak na przykład turystyce rowerowej.

Zarówno w samym Giżycku jak i w innych rejonach Mazur i z roku na rok obserwujemy wzrost zainteresowania turystów nie tylko czarterem jachtów i żeglarstwem w ogóle, ale także innymi formami aktywnego wypoczynku na powietrzu. Jedną z takich coraz bardziej popularnych aktywności jest turystyka rowerowa, która staje się coraz bardziej trendy, a dla niektórych stała się wręcz stylem życia.

Startuje VI edycja konkursu „Gmina przyjazna rowerzystom”

Właśnie rozpoczęła się kolejna edycja konkursu „Gmina przyjazna rowerzystom”. Ideą konkursu jest promocja gmin, które w sposób aktywny wspierają rozwój turystyki rowerowej poprzez, między innymi, promocję takiego stylu życia (wydawanie map, przewodników, promocję na stronach internetowych, organizowanie eventów) oraz budowę infrastruktury rowerowej (szlaki, ścieżki i drogi rowerowe, wypożyczalnie rowerów, stojaki dla rowerów w przestrzeni publicznej, dworce kolejowe i autobusowe, urzędy, parki, miejsca noclegowe).

Konkurs odbywa się w czterech kategoriach: gmina wiejska, gmina miejska, gmina miejsko-wiejska oraz gmina miejska na prawach powiatu. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 sierpnia 2017 roku. Zachęcamy wszystkie gminy z Warmii i Mazur do zapoznania się z ideą konkursu.

Więcej:
http://www.warmia.mazury.pl/turystyka/9643-gmina-przyjazna-rowerzystom-2