Już w najbliższy weekend w całej Polsce odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. W Giżycku z tej okazji będzie można bezpłatnie zwiedzić port Ekomarina i Twierdzę Boyen.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to okazja do zaprezentowania szerszemu gronu projektów zrealizowanych dzięki funduszom europejskim. Impreza odbywa się już po raz czwarty i połączona jest w tym roku z Europejską Nocą Muzeów. Imprezy odbędą się już w najbliższy weekend 18-21 maja. Z tej okazji w Giżycku będzie można bezpłatnie zwiedzić port Ekomarina oraz Twierdzę Boyen.

Zwiedzanie Ekomariny Giżycko

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w sobotę 20 maja będzie można w Giżycku bezpłatnie zwiedzić największy i najnowocześniejszy na Mazurach port Ekomarina. W ramach Dni Otwartych Ekomariny będzie można zwiedzić kapitanat i bosmanat portu, posterunek policji, MOPR, straży miejskiej, pomieszczenia przeznaczone dla osób poszkodowanych w wypadkach na wodzie, a także poznać bliżej tematykę związaną z funduszami europejskimi oraz ekologią.

Zwiedzanie portu Ekomarina Giżycko będzie możliwe w sobotę 20 maja w godz. 10.00-14.00. Więcej informacji [tutaj]

Zwiedzanie Twierdzy Boyen w Giżycku

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich i Europejskiej Nocy Muzeów będzie można w tym roku zwiedzić jedną z największych atrakcji turystycznych na Mazurach, jaką jest Twierdza Boyen w Giżycku. W ramach imprezy będzie można m.in. bezpłatnie zwiedzić z przewodnikiem Laboratorium Prochowe oraz znajdujące się w nim muzeum broni.

Zwiedzanie Twierdzy Boyen w Giżycku  w ramach Dni Otwartych Funduszy EU i Nocy Muzeów odbędzie się  w sobotę 20 maja w godz. 10.00-18.30 oraz 20.00-23.00. Więcej informacji [tutaj]