Dla tych, którzy już teraz czekają na nowy sezon na Mazurach i nie mogą doczekać się ponownego żeglowania na prawdziwych jachtach po mazurskich jeziorach mamy propozycję – pożeglujcie w kapciach, siedząc w fotelu przed ekranem monitora!

Żeglarstwo i jachting są z każdym rokiem coraz bardziej popularne. Z roku na rok na Mazurach przybywa turystów, którzy bądź to wykorzystując możliwości jakie daje czarter jachtów, bądź żeglując na własnych jachtach, swoje wakacje spędzają właśnie na akwenach Wielkich Jezior Mazurskich. Dla tych właśnie, którzy pokochali żeglarstwo, pewną namiastką żeglowania po sezonie może być najlepszy i jedyny na dobrą sprawę wysokiej jakości symulator żeglarstwa, czyli gra Sail Simulator firmy Stentec.

Sail Simulator 5 Multiplayer Trailer from Stentec on Vimeo.

W grze wcielamy się w rolę sternika jachtowego. Do dyspozycji mamy wiele jachtów (m.in. Optimist, 420, Laser Radial, 29er, VOR70, Valk, YD40, Bavaria 36) oraz kilka akwenów. Gra jest stosunkowo realistyczna, posiada naprawdę niezłą oprawę graficzną. W grze znajdziemy nie tylko tryb gdy dla pojedynczego gracza ale także tryb multiplayer (online). W wersji multiplayer możemy wybrać tryb sesji otwartej lub rankingowej, rywalizując w zawodach. Gra została nieźle oceniona przez polskich graczy. Średnia ocena czytelników serwisu GryOnline.pl wynosi 8.1 (w skali od 1 do 10 pkt., na podstawie 28 oddanych głosów).

Ile kosztuje „czarter” takiego jachtu?

Grę można kupić na stronie internetowej producenta, holenderskiej firmy Stentec. Gra w wersji Deluxe (ze wszystkimi możliwymi jachtami) kosztuje 29 euro (w wersji do pobrania online). Przed zakupem możemy przetestować grę pobierając jej wersję demo. Kupić lub pobrać wersję demo, sprawdzić kompatybilność gry z naszym komputerem oraz dowiedzieć się więcej na temat gry można [tutaj]

Po Mazurach nie popływasz…

Największy minus gry Sail Simulator? Jest nim chyba brak możliwości żeglowania po Mazurach. Z pewnością możliwość żeglowania po – dajmy na to – giżyckich jeziorach Kisajno czy Niegocin, byłaby dla polskich graczy dodatkową atrakcją.

 


 

ZOBACZ NASZE JACHTY CZARTEROWE  >>> Czarter jachtów Mazury

 


 

Tym wszystkim, którzy już dziś tęsknią za żeglowaniem po Mazurach przypominamy, że już teraz można rezerwować czarter jachtów na sezon 2017! Aby zarezerwować wynajem jachtu wystarczy skontaktować się z nami mailowo bądź telefonicznie.

Źródła: www.sailsimulator.com | www.gry-online.pl