Rozpoczęły się wakacje. Tych, którzy szukają cały czas pomysłu na udane wakacje z rodziną zachęcamy do skorzystania z możliwości, jakie stwarzają Mazury. Piękna przyroda, urocze miasteczka, coraz lepsza infrastruktura żeglarska i łatwo dostępny czarter jachtów to zachęta do spędzenia wakacji właśnie w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.

Mimo, że wakacje już się rozpoczęły, to wielu rodziców wciąż nie ma skonkretyzowanych planów na wakacje ze swoimi pociechami i zastanawia się co zrobić, aby zapewnić swoim dzieciom wspaniałe wakacje, czyli z jednej strony
niezapomniane i radosne, a jednocześnie pożyteczne, czyli dające dzieciom możliwość wyniesienia wartości, które będą dla nich przydatne w całym dorosłym życiu. Naszym zdaniem oba te kryteria spełniają wakacje pod żaglami. Rodzinny czarter jachtu, wspólny rodzinny rejs po mazurskich jeziorach może być dla dzieci niewątpliwie okazją do nauki i zabawy jednocześnie.

Rodzinny czarter jachtu, czyli żeglowanie z dziećmi – czy to ma sens

Krótko mówiąc, jeśli dzieci osiągnęły już co najmniej wiek przedszkolny, wspólny rejs rodzinny może być dla nich pożyteczną nauką i zabawą jednocześnie. O ile bowiem wspólne żeglowanie z bardzo małymi dziećmi budzi – i słusznie – szereg zastrzeżeń, to jednak wspólna rodzinna wyprawa z dziećmi w wieku od kilku lat wzwyż niewątpliwie może stać się dla dzieci niezwykłą atrakcją i niezapomnianą przez resztę życia przygodą, Rodzinny rejs to także możliwość nabycia przez dzieci wielu przydatnych w całym dorosłym życiu umiejętności i cech charakteru, a dla całej rodziny może być doskonałą szansą na jeszcze większe scalenie więzów rodzinnych. Warto podkreślić, że w przypadku rejsu z dziećmi istotne jest odpowiednie przygotowanie programu rejsu tak, aby rejs nie był zbyt męczący lub zbyt trudny. Jeśli jednak wszystkie aspekty rejsu (gdzie będziemy płynąć, jak długo, jaki wyczarterować jacht, jak zapewnić bezpieczeństwo, co będziemy robić w przypadku gorszej aury, jakie będą dodatkowe atrakcje w czasie rejsu, itd.) przemyślimy odpowiednio wcześniej, mamy naprawdę dużą szansę na to, że taki rodzinny czarter jachtu okaże się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Zachęcamy więc rodziny zwłaszcza z już nieco starszymi dziećmi do organizowania wspólnych, rodzinnych rejsów. Jeśli potrzebujecie pomocy i rady dotyczących nie tylko czarteru jachtu, ale wszelkich aspektów związanych z przygotowaniem rejsu zapraszamy do kontaktu.