Już w najbliższy weekend na jeziorze Niegocin w Giżycku odbędą się Regaty „Rząd – Samorząd”.

XVIII Giżyckie Regaty Rząd – Samorząd 2017 odbędą się w Giżycku w dniu 27 maja. Bazą zawodów będzie giżycka Ekomarina. W tym roku – po raz pierwszy w historii regat – zawody będą się odbywały w klasie DZ.

W giżyckich regatach wystartują cztery załogi, każda składająca się z dziesięciu załogantów i sternika. Start zawodów przewidziany jest na sobotę 27 maja o godz. 11. Godzinę wcześniej będzie miało miejsce oficjalne otwarcie regat. Zakończenie imprezy planowane jest mniej więcej na godz. 14.15-15.30.

Organizatorami regat są giżyckie samorządy: samorząd miasta Giżycka, gminy i powiatu giżyckiego. W regatach wezmą udział przedstawiciele Ministerstwa Energii, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Edukacji Narodowej, CBŚ, Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzki, Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego i załoga Samorządowa z reprezentacją Urzędu Miejskiego w Giżycku, Powiatu Giżyckiego, Gminy Giżycko oraz Urzędu Miasta Tychy.

Źródło: mojegizycko.pl