Regaty Rząd-Samorząd „Na 100 lat Niepodległej”, koncerty Kamila Bednarka i Red Lips, Dzień Otwarty Twierdzy Boyen i pokaz fajerwerków – to tylko część atrakcji znajdujących się w programie tegorocznych Dni Giżycka.

Dni Giżycka 2018 odbędą się już w najbliższy weekend. Rozpoczynają się w piątek 25 maja w samo południe powiatowymi obchodami Dnia Strażaka. W ciągu trzech dni święta Giżycka mieszkańcy i turyści będą mogli uczestniczyć w imprezach, koncertach, a także bezpłatnie zwiedzić słynną Twierdzę Boyen. W czasie Dni Giżycka odbędzie się również XIX edycja regat „Rząd – Samorząd”.

Piątek 25 maja

Dni Giżycka 2018 rozpoczniemy w samo południe obchodami Dnia Strażaka. W programie obchodów: msza święta, przemarsz na Plac Piłsudskiego, piknik strażacki z pokazem sprzętu strażackiego.

Po południu zapraszamy na imprezę firmowaną przez Radio 5. Radio 5 Trail wystartuje o godz. 16 w amfiteatrze przy plaży miejskiej. W programie studio z konkursami i atrakcjami m.in. Koło Fortuny, bramka celnościowa – Mistrzostwa Świata 2018, wata cukrowa i malowanie twarzy. Impreza potrwa do godz. 20.00.

Wieczorem na dużej scenie na plaży miejskiej odbędzie się koncert gwiazd. Wystąpią: Red Lips (20.00) i Kamil Bednarek z zespołem (21.45). Imprezę zakończy pokaz fajerwerków (ok. 23.00).

Sobota 26 maja

W sobotę, jak na święto Giżycka przystało, odbędą się regaty żeglarskie. Oficjalne otwarcie XIX Regat Rząd – Samorząd „Na 100 lat Niepodległej” przewidziane jest na godz. 9.00 w porcie Ekomarina, natomiast start do pierwszego wyścigu odbędzie się o godz. 10.45. Zakończenie regat Rząd – Samorząd w sobotę po południu, około godz. 16.00.

Sobotni dzień to także spotkanie z historią. Od godz. 9.00 zapraszamy na Dzień Otwarty Twierdzy Boyen. W ramach dnia otwartego – kreatywne warsztaty dla dzieci i młodzieży, pokaz musztry paradnej w wykonaniu Gwardii Twierdzy Boyen (godz. 12.00), pokaz dioram historycznych. Tego dnia wstęp na Twierdzę Boyen jest oczywiście bezpłatny.

Niedziela 27 maja

W niedzielę zapraszamy na plażę miejską, gdzie od godz. 14.00 odbywać się będą amatorskie zawody strongmanów.

 

 


Źródło: mojegizycko.pl