Za nami uroczysta Gala Sportu Polskiego Związku Żeglarskiego 2018, która odbyła się w piątek 7 grudnia w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie.

W trakcie gali wręczono nominacje do kadr narodowych, nagrody specjalne Polskiego Związku Żeglarskiego, a także podsumowano starty polskich żeglarzy w minionym sezonie.

Szczególne wyróżnienie trafiło do rąk Zofii Klepackiej, zdobywczyni złotego medali w mistrzostwach Europy w klasie RS:X, która otrzymała za wybitne osiągnięcia sportowe w mijającym roku Puchar Prezydenta RP. Dziesięciorgu żeglarzy wręczono medale za szczególne zasługi dla żeglarstwa polskiego, a pięciu kolejnych otrzymało Honorowe Odznaki „Zasłużony dla Żeglarstwa Polskiego”.

Zobacz naszą ofertę czarteru: Czarter jachtów Mazury

Zobacz nasze wszystkie jachty czarterowe

 

W czasie gali 278 zawodniczkom i zawodnikom wręczono nominacje do kadry narodowej na kolejny sezon, a także podsumowano miniony sezon polskiego żeglarstwa sportowego. Polscy zawodnicy w roku 2018 zdobyli w sumie 40 medali, 13 złotych, 15 srebrnych i 12 brązowych. W czasie imprezy podsumowano także program szkoleniowy skierowany do dzieci i młodzieży „PolSailing”, w którym w mijającym roku wzięła udział rekordowa liczba uczestników. W sumie w 19 ośrodkach żeglarskich w całej Polsce ze szkoleń w ramach programu „PolSailing” skorzystało ponad 20 tysięcy dzieci.

 

 


Źródło: https://zagle.se.pl/sport/za-nami-gala-sportu-polskiego-zwiazku-zeglarskiego-2018-aa-1zRj-fMLY-x1eT.html