Od piątku do niedzieli (14-16 września 2018 r.) w Giżycku trwać będą V Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+.

V Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+ rozegrane zostaną już najbliższy weekend na giżyckim jeziorze Kisajno. Organizatorem mistrzostw jest Mazurska Szkoła Żeglarstwa przy współudziale Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych i Międzynarodowego Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej. V Mistrzostwa Polski Seniorów są współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a honorowy patronat nad regatami objął Marszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

W zawodach udział wezmą trzyosobowe załogi. Do startu uprawnieni są żeglarze, którzy w 2018 roku ukończyli 60 lat i starsi. Regaty zostaną rozegrane na jachtach kabinowych Sasanka, które dostarczone są przez organizatora regat. Organizatorzy przewidzieli nagrody dla najlepszych: medale za zajęcie pierwszego, drugie oraz trzeciego miejsca, puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Przewidziana jest także specjalna nagroda Komandora Regat dla najstarszej załogi biorącej udział w mistrzostwach.

Biuro regat znajduje się w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej przy ul. Moniuszki 24 w Giżycku. Piątek 14 września będzie dla startujących w mistrzostwach Polski dniem treningowym. Uroczyste otwarcie zawodów odbędzie się w sobotę 15 września o godz. 9.00, a start do pierwszego wyścigu przewidziany jest na godz. 10.00.
 

 


Źródło: msz.org.pl