Spółka Nowe Mazury 8, w której jednym z udziałowców jest słynny piłkarz Robert Lewandowski, przystąpi jednak do inwestycji przy plaży miejskiej w Giżycku. Urzędnicy wojewody warmińsko – mazurskiego podtrzymali decyzję starosty giżyckiego o pozwoleniu na budowę obiektu.

O sprawie inwestycji, jaką spółka Nowe Mazury 8 planuje przy plaży miejskiej w Giżycku zrobiło się głośno we wrześniu tego roku, kiedy lokalne i krajowe media obiegła informacja, że spółka, w której udziałowcem jest Robert Lewandowski, planuje otworzyć restaurację nad jeziorem Niegocin w Giżycku (a w zasadzie na jeziorze – bowiem obiekt ma zostać zbudowany ponad lustrem wody).

Niedługo potem okazało się, że inwestycja może nie dojść do skutku, bowiem burmistrz Giżycka zaskarżył wydaną przez starostę decyzję o pozwoleniu na budowę. W ubiegłym tygodniu urzędnicy wojewody podtrzymali decyzję starosty i w związku z tym zniknęły formalne przesłanki dotyczące rozpoczęcia inwestycji.

Czarter jachtów – zobacz naszą ofertę >>> CZARTER JACHTÓW GIŻYCKO

Restauracja, która powstać ma przy plaży miejskiej w Giżycku, według projektu posiadać ma powierzchnię około 1000 metrów kwadratowych, a stanąć ma na palach nad wodą przy wejściu na molo. Przy samej restauracji zbudowana ma zostać także niewielka marina, przy której cumować będą, specjalnie sprowadzone z Włoch, gondole na pokładzie których będzie można wybrać się w wodną przejażdżkę po Niegocinie lub zjeść kolację.

Według planów spółki Nowe Mazury 8 inwestycja ma zostać w części sfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Otwarcie restauracji Roberta Lewandowskiego planowane jest na rok 2019.

 


Źródło: Gazeta Olsztyńska