Burmistrz Giżycka zaprasza do wnoszenia uwag dotyczących zagospodarowania nowej Plaży Miejskiej w Giżycku, a mianowicie sposobu wykorzystania obiektów usługowych. Na wnioski i uwagi urzędnicy giżyckiego magistratu czekają do 31 grudnia 2016 r.

Do Ekomariny Giżycko czy Twierdzy Boyen które już od dawna są wizytówką nie tylko Giżycka, ale i całych Mazur dołączyć może w najbliższym czasie także plaża miejska w Giżycku. Nowa plaża powstać ma w miejscu obecnego kąpieliska i budowana będzie etapami. Pierwszy etap prac, w ramach którego powstaną nowe zejścia do wody i piaszczysta plaża, ma być zakończony już przed rozpoczęciem przyszłorocznego sezonu turystycznego, finalizacja tych prac przewidziana jest najpóźniej do końca kwietnia 2017 roku. Inwestycje związane z infrastrukturą w głębi lądu mają być prowadzone w dwóch kolejnych latach i zakończone w roku 2018.

Docelowo na terenie nowej, nowoczesnej plaży miejskiej w Giżycku znaleźć się mają:

  • system pomostów wypoczynkowych
  • wydzielone kąpielisko dla dzieci
  • wydzielony basen na sprzęt wodny
  • sanitariaty i wypożyczalnia sprzętu wodnego
  • obiekty usługowe i gastronomiczne
  • plac zabaw dla dzieci
  • obiekty sportowe – boisko do siatkówki, boisko do koszykówki, skate park
  • plac spotkań.

Obecnie w giżyckim magistracie prowadzone są prace związane z zagospodarowaniem przestrzeni usługowej powstającej nowej plaży miejskiej. Burmistrz miasta Giżycko zachęca do składania wniosków i uwag dotyczących tego, w jaki sposób mają być wykorzystane poszczególne punkty usługowe, które znajdą się na terenie nowej plaży miejskiej w Giżycku, a przede wszystkim dotyczących rodzajów działalności gospodarczej, jakie mają docelowo być prowadzone na terenie nowej giżyckiej plaży miejskiej. Wszelkie uwagi i propozycje można składać w urzędzie lub przesyłać pocztą na adres giżyckiego Urzędu Miejskiego lub przesyłać drogą elektroniczną, na adres poczty E-mail: urzad@gizycko.pl. Urzędnicy giżyckiego Urzędu Miejskiego na propozycje czekają do 31 grudnia 2016 roku.

Więcej informacji na temat nowej plaży miejskiej w Giżycku, w tym szczegółową koncepcję zagospodarowania plaży miejskiej w Giżycku, plany i wizualizacje kąpieliska i terenów przyległych znaleźć można w Giżyckim Biuletynie Informacji Publicznej [tutaj]

Źródło: mojegizycko.pl