Już w najbliższy poniedziałek, 15 maja, rozpocznie się pierwsza w tym roku duża impreza na jeziorze Niegocin, a mianowicie Mistrzostwa Świata Mastersów w Raceboardzie. W tym roku miejscem rozgrywania mistrzostw będzie Ekomarina Giżycko i zawsze gościnne wody jeziora Niegocin.

Mistrzostwa Świata Mastersów w Raceboardzie to pierwsza duża impreza żeglarska w tym sezonie na Mazurach. W regatach weźmie udział w sumie kilkudziesięciu żeglarzy z kilkunastu krajów, w tym liczna grupa żeglarzy reprezentujących Polskę. 

Giżyckie Mistrzostwa Świata w Raceboardzie potrwają od poniedziałku (15.05) do soboty (20.05). W poniedziałek odbędzie się ceremonia otwarcia mistrzostw, natomiast start do pierwszego wyścigu przewidziany jest na wtorek na godzinę 12.00. Rywalizacja na wodach jeziora Niegocin potrwa do soboty, kiedy to rozegrane zostaną ostatnie wyścigi. Imprezę zakończy, przewidziana na godzinę 19.00 w sobotę, ceremonia wręczenia nagród.

Partnerami regat są EASY SURF Shop – Polska, SilverSurf, Mojegizycko.pl, Sieplywa.pl, Windsurfing.pl, Hotis.pl, International Raceboard Class oraz International Windsurfing Association.

Mieszkańców Giżycka oraz przyjezdnych zachęcamy do gorącego kibicowania zawodnikom biorącym udział w mistrzostwach. Natomiast wszystkich miłośników żeglarstwa, nie tylko windsurfingu, zachęcamy do zapoznania się z naszą tegoroczną ofertą czarteru jachtów w Giżycku na Mazurach. W naszej ofercie nowoczesne, bezpieczne i wygodne jachty idealne do żeglowania po Mazurach >>> zobacz szczegóły

Źródła: Raceboard.org | Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu