Już w najbliższy weekend w Giżycku rozegrane zostaną kolejne Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie DZ.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie DZ 2017 odbędą się w Giżycku w dniach 12 i 13 sierpnia 2017. Bazą regat będzie, tradycyjnie, Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej. Tegoroczne mistrzostwa będą już szesnastą edycją  imprezy, która rozgrywana jest nieprzerwanie od roku 2002. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, zawody rozegrane będą pod hasłem „Ratujmy Dezety”.

Czarter jachtów, wygodne i komfortowe jachty – przystań czarterowa Piękna Góra w Giżycku na Mazurach >>> Czarter jachtów Giżycko

Mistrzostwa mają charakter 24 – godzinnego pojedynczego wyścigu. Początek zawodów przewidziany jest na sobotę 12 sierpnia na godzinę 13.00. Dokładna trasa regat znana będzie w dniu zawodów po przeanalizowaniu warunków pogodowych. Pierwsze załogi będą oczekiwane na mecie w niedzielę 13 sierpnia w godzinach przedpołudniowych, natomiast na godzinę 16 planowane jest uroczyste zakończenie mistrzostw.

Podczas giżyckich mistrzostw Polski Dezety będą ścigać się w klasach: tradycyjnej („ciężkiej szczecińskiej”), klasycznej („lekkiej janmorowskiej”) oraz Open (jachty z dowolnym rodzajem i wielkością ożaglowania: bermudzkie, sztaksle, genakery, spinakery itd.). Zachęcamy wszystkich właścicieli jachtów DZ do udziału w regatach przypominając, że do zawodów można zgłosić się nawet w dniu rozpoczęcia mistrzostw.

Organizatorami Mistrzostw są Mazurska Szkoła Żeglarstwa oraz Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Pan Gustaw Marek Brzezin.

Zachęcamy wszystkie załogi żeglujące na jachtach DZ do wzięcia udziału w rywalizacji w zbliżających się Mistrzostwach. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej stowarzyszenia Mazurska Szkoła Żeglarstwa pod adresem www.msz.org.pl.

 

Źródło: msz.org.pl