Już w najbliższy weekend (piątek-niedziela) w Giżycku na jeziorze Niegocin rozegrane zostaną Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych. Tegoroczne mistrzostwa będą już 24 edycją imprezy.

24 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych 2017 odbędą się w dniach od 18 do 20 sierpnia w Giżycku. Bazą regat tradycyjnie będzie największy na Mazurach port Ekomarina Giżycko, a wyścigi rozgrywane będą na giżyckim jeziorze Niegocin. Mistrzostwa posiadają współczynnik grade 1.2 i będą jedną z najważniejszych tegorocznych imprez żeglarskich nie tylko w Giżycku, ale i na całych Mazurach. Na zakończenie imprezy planowane jest rozegranie wyścigu w formule open, w którym swoje umiejętności żeglarskie w walce z uczestnikami mistrzostw będą mogli porównać wszyscy chętni żeglarze przebywający w Giżycku!

Plakat Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych Giżycko 2017 – plakat. Źródło: ppjk.pl

Międzynarodowe Mistrzostwa Jachtów Kabinowych w Giżycku rozgrywane zostaną w klasach:

  • Mistrzostwa Polski: T-1, T-2, T-3, Tango, Żagle-500, Sympathy-600 /minimalny limit jachtów w danej klasie – 5/;
  • Błękitna Wstęga Jeziora Niegocin: Open (jachty kabinowe i otwarto pokładowe), Sigma Active, niedzielny wyścig open (otwarta formuła dla wszystkich jachtów uczestniczących w XXIV MPJK oraz wszystkich chętnych do uczestniczenia tylko w tym wyścigu);
  • Korsarskie Regaty o Łuskę Trzeciego Leszcza – klasa Korsarz;
  • IV Memoriał Jacka Orlińskiego – wszystkie klasy – I wyścig w sobotę 19 sierpnia.

 


Czarter jachtów w Giżycku na Mazurach. Sprawdź nasze nowoczesne, wygodne jachty żaglowe! Zobacz naszą pełną ofertę czarteru jachtów >> Czarter jachtów Mazury


 

Otwarcie regat zaplanowano na piątek 18 sierpnia na godz. 10.00, a start do pierwszego wyścigu nastąpi o godz. 11.00. Sobotnie i niedzielne wyścigi startują o godz. 10.00, a zakończenie regat zaplanowane jest na niedzielę na godz. 15.00. Zwycięzcy w poszczególnych klasach i wyścigach otrzymają pamiątkowe puchary i medale ufundowane przez firmę TRYUMF. Wszyscy uczestnicy regat wezmą też udział w losowaniu nagród ufundowanych przez sponsorów Mistrzostw.

Na wszystkich kibiców, którzy przybędą do giżyckiej Ekomariny czekają także atrakcje na lądzie. Ośrodek Wypoczynkowy Gwarek w niedzielę na terenie portu utworzy Aktywne Centrum Wypoczynku. Natomiast w sobotę Grupa Prawna Togatus z Olsztyna, udzielać będzie bezpłatnych porad prawnych.

Organizatorami XXIV Międzynarodowych Mistrzostw Polski Jachtów Kabinowych w Giżycku są Klub Turystyki Żeglarskiej Szkwał oraz Port Ekomarina Giżycko. W imieniu organizatorów zachęcamy załogi jachtów do wzięcia udziału w regatach, a kibiców przebywających w Giżycku w przygotowanych imprezach towarzyszących.

Źródło: ppjk.pl