Rozstrzygnięto konkurs Nagrody Przyjaznego Brzegu. Tegoroczne wyróżnienia trafią także na Mazury!

Nagrody Przyjaznego Brzegu są konkursem, który organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze przy wsparciu Polskiego Związku Żeglarskiego oraz współpracy z Ministerstwami Sportu i i Turystyki RP, Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Krajowym Zarządem Gospodarki Wodnej oraz Polską Organizacją Turystyczną. Celem konkursu jest promowanie miejsc turystyki wodnej na terenie Polski.

Tegoroczne nagrody trafią także na Mazury. Jury konkursowe doceniło Przystań PTTK „Perła Krutyni” w Nowym Moście w gminie Piecki za zrewitalizowaną stanicę kajakową na szlaku Krutyni, Port „U Faryja” w miejscowości Ruciane – Nida na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich za port jachtowy z doskonałą infrastrukturą i atrakcyjną ofertą dla nie-wodniaków oraz miasta Iława za bogatą ofertę dla wodniaków oraz działania inwestycyjne i promocyjne nad Jeziorakiem i Mrągowo za nową Ekomarinę i Centrum Edukacji Ekologicznej.

Wśród innych nagrodzonych i wyróżnionych osób, firm oraz instytucji znalazły się:  Urząd Miasta w Bydgoszcz za „Ster na Bydgoszcz” (dziewięć festiwali dla wodniaków na najważniejszym skrzyżowaniu szlaków wodnych Polski (Grand Prix) oraz Urząd Gminy Nowe Warpno, Gmina Miejska Głogów, Bractwo Flisackie p.w Św. Barbary z Ulanowa, Murator Expo, Andrzej Podgórski „Apis”, Hanna Forbrich, Lech Królikowski, Monika i Jacek Paris, Marek Słodownik.

Źródło: www.polskieszlakiwodne.pl