W najbliższy weekend w Giżycku odbędzie się jedna z najbardziej oczekiwanych imprez w letnim kalendarzu na Mazurach. Mowa o Mazury AirShow, czyli pokazach lotniczych, które zachwycają wszystkich, a szczególnie żeglarzy na jeziorze Niegocin.

Mazury AirShow to dla wszystkich wielbicieli samolotów okazja do obejrzenia efektownych akrobacji lotniczych. Pokazy odbywać się będą na i nad jeziorem Niegocin w Giżycku, a oglądać je będzie można z plaży miejskiej w Giżycku, falochronu portu, ze Wzgórza św. Brunona, z brzegów jeziora Niegocin oraz z jachtów. Rzadko spotykaną atrakcją będzie możliwość obejrzenia startów i lądowania wodnosamolotów, które będą się odbywać na tafli jeziora.

Czarter jachtów, wygodne i komfortowe jachty – przystań czarterowa Piękna Góra w Giżycku na Mazurach >>> Czarter jachtów Giżycko

Mazury AirShow w Giżycku zawsze są szczególną atrakcją dla żeglarzy, którzy podniebne pokazy lotnicze mogą oglądać wprost ze swoich jachtów. Dlatego też rokrocznie w czasie pokazów AirShow na giżyckich jeziorach przybywa żeglarzy, którzy na własnych lub czarterowanych jachtach korzystają z możliwości obejrzenia zapierających dech w piersiach pokazów.

Zachęcamy wszystkich, nie tylko żeglarzy, do odwiedzenia w najbliższy weekend Giżycka i skorzystania z możliwości oglądania pokazów w ramach Mazury AirShow 2017. Oglądanie pokazów – jak zawsze – będzie bezpłatne. Gościem honorowym imprezy będzie jedyny polski astronauta Mirosław Hermaszewski, a wydarzenia na żywo komentować będzie znany i lubiany prezenter Tadeusz Sznuk.

Program Mazury AirShow 2017

SOBOTA 5.08.2017 
11.00-11.30 Ceremonia oficjalnego otwarcia Mazury AirShow 2017 (Amfiteatr  na plaży miejskiej w Giżycku)
12.00 -14.00 pierwszy blok pokazów lotniczych
16.00-18.00 drugi blok pokazów lotniczych
22.00 Giżycko plaża miejska, pokaz sztucznych ogni (z barki zakotwiczonej na jeziorze Niegocin).

NIEDZIELA 6.08.2017
11.00-14.00 finałowy blok pokazów lotniczych
14.30-15.00 uroczyste zakończenie Mazury AirShow 2017 (Amfiteatr plaża miejska Giżycko)

Źródło: gizycko.pl

Nad taflą jeziora Niegocin będzie można oglądać, między innymi:

  • wodnosamoloty Piper PA-18, SeaMaxM22,Lake Buccaneer LA-4-200
  • pochodzący z czasów II wojny światowej DOUGLAS DC – 3
  • Jak 18, Jak 50, Jak 52
  • MiG 29

A w powietrzu zaprezentują się, między innymi, zespół akrobacyjny Polskich Sił Powietrznych Zespół Akrobacyjny „Orlik”, Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza z Mińska Mazowieckiego, Uwe Zimmermann, Litewski Zespół Akrobacyjny ANBO i grupa spadochronowa Sky Magic. Zapraszamy na Mazury AirShow 2017 – naprawdę warto!