Majówka 2018 w Giżycku zapowiada się wyjątkowo ciekawie. W tegoroczny weekend majowy odbędzie się w Giżycku – tradycyjnie – symboliczne otwarcie sezonu żeglarskiego, ale oprócz tego organizatorzy przygotowali cały szereg atrakcji nie związanych bezpośrednio z żeglarstwem.

 
Majówka 2018 w Giżycku to przede wszystkim oficjalne otwarcie sezonu żeglarskiego czyli coroczna Parada Jednostek Pływających na Kanale Giżyckim (Łuczańskim) połączona z konkursem na najładniej udekorowaną jednostkę. Imprezie towarzyszyć będą takie atrakcje jak pokazy szczudlarskie, flyboard, dioramy historyczne, jarmark z produktami regionalnymi oraz koncerty. Główną gwiazdą muzyczną majówki w Giżycku będzie zaś charyzmatyczny i kontrowersyjny Tymon Tymański, który zaprezentuje swój najnowszy projekt muzyczny oparty o utwory legendarnej brytyjskiej grupy The Beatles. Na giżyckiej scenie zaprezentuje się także szantowo-folkowa formacja OKAW Sztorm.

Zachęcamy także do spędzenia długiego weekendu majowego na jachcie. Polecamy skorzystać w trakcie tegorocznej majówki z możliwości czarteru jachtów i wykorzystać majowe słońce do pierwszego dłuższego rejsu po Mazurach w sezonie 2018. Warto skorzystać z tej okazji tym bardziej, że tegoroczny kalendarz umożliwia – przy zaledwie trzech dniach wziętego urlopu – przedłużenie majówki aż do 9 dni wolnych od pracy z rzędu.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich – zarówno zapalonych żeglarzy jak i zwolenników odpoczynku na lądzie – na majówkę 2018 do Giżycka!

 


Źródło: mojegizycko.pl