Zapraszamy mieszkańców Giżycka oraz turystów spędzających urlopy w stolicy Mazur na plażę miejską w Giżycku, gdzie odbędzie się dzisiaj tegoroczna edycja Giżyckiego Święta Rowerów.

Giżyckie Święto Rowerów to impreza cykliczna, która odbywa się w Giżycku od roku 2013. W tegorocznym programie imprezy znajdziemy, między innymi, zabawy, konkursy i mini zawody rowerowe, występy artystyczne, porady dotyczące użytkowania rowerów, serwis rowerowy. Specjalne nagrody otrzymają: najliczniejsza rodzina rowerowa, najmłodszy i najstarszy uczestnik oraz najlepiej przebrany rowerzysta i rowerzystka.

Giżyckie Święto Rowerów rozpocznie się o godz. 14.00 na plaży miejskiej w Giżycku. Zakończenie imprezy przewidziane jest na godz. 16.00. Razem z organizatorem – giżyckim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji – zachęcamy do wzięcia udziału w tej rodzinnej imprezie.

PROGRAM GIŻYCKIEGO ŚWIĘTA ROWERÓW 2016

14.00 – uroczyste otwarcie „Giżyckiego Święta Rowerów” (Maciej Kudyk z MOSiR i burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz.

14.00–16.00 – darmowe porady oraz serwis rowerowy dla każdego,

14.10 – „Zlot giżyckich rodzin rowerowych”. Nagrodzona zostanie najliczniejsza rodzina rowerowa, najmłodszy i najstarszy uczestnik zlotu oraz najlepiej przebrany rowerzysta i rowerzystka.

14.20 – konkurs wiedzy z przepisów ruchu drogowego dla dzieci, przeprowadzony we współpracy z giżycką policją

14.40 – rodzinne zabawy i konkurencje rowerowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych: rodzinna jazda na czas, kręcenie ósemki, rowerowy slalom i hulajnoga dla najmłodszych ( każda osoba, która poprawnie ukończy konkurencję, losuje nagrodę)

14.40-16.00  – występy artystyczne:

– taniec „Zumba”
– występy break dance, freestyle BMX
– występ sekcji dziewcząt z GCK – taniec hip-hop

16.00 – zakończenie imprezy

źródło: www.mosir.gizycko.pl