Już wkrótce Giżycko po raz piąty stanie się polską stolicą oldtimerów. V Giżyckie Dni Oldtimerów 2016 – czyli coroczne święto właścicieli i miłośników zabytkowych jachtów – w tym roku odbędzie się w dniach od 1 do 3 lipca 2016 r. w giżyckim porcie Ekomarina. Zachęcamy do udziału w tej imprezie wszystkich właścicieli starych jachtów oraz miłośników oldtimerów.

Giżyckie Dni Oldtimerów odbędą się w tym roku Giżycku już po raz piąty. Podobnie jak w latach ubiegłych – Dni Oldtimerów będą doskonałą okazją do integracji właścicieli zabytkowych jachtów. Dlatego zachęcamy wszystkich tych, którzy posiadają zabytkowe jednostki do uczestnictwa w tej imprezie. Na zgłoszenie się do GDO zostało już niewiele czasu, bo zaledwie 3 dni. Termin zgłoszeń do V Giżyckich Dni Oldtimerów upływa już w najbliższą środę, 15 czerwca. Zgłoszenia należy przesyłać na adres poczty elektronicznej ekomarina@gizycko.pl. Warto dodać, że od postoju oldtimerów pobierana jest tylko symboliczna opłata portowa, wynosząca 1 zł, natomiast w dniach imprezy (1-3 lipiec 2016) – postój zabytkowych jachtów w giżyckim porcie jest bezpłatny.

Dni oldtimerów to impreza, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko właścicieli zabytkowych jachtów, ale również mieszkańców miasta i przebywających w Giżycku turystów. Fakt, że widok starych jachtów zacumowanych w porcie lub pływających po mazurskich jeziorach przyciąga rzesze turystów nikogo nie dziwi. Widzowie, którzy odwiedzą port Ekomarina w Giżycku w dniach 1-3 lipca 2016 poza możliwością oglądania, czy uwiecznienia na fotografiach pięknych, zabytkowych łodzi, będą również mieli możliwość zwiedzania oldtimerów oraz osobistego spotkania z armatorami, kapitanami czy załogą łodzi.

W bogatym programie V Giżyckich Dni Oldtimerów znajdują się, między innymi:

  • zwiedzanie jachtów
  • konkurs na najsympatyczniejszą jednostkę Giżyckich Dni Oldtimerów 2016
  • regaty w klasie DZ
  • wielka parada Oldtimerów
  • konkursy lądowe
  • wspólne ognisko i szanty

Ze swojej strony zachęcamy wszystkich miłośników żeglarstwa do spędzenia pierwszego lipcowego weekendu w Giżycku na wodach mazurskich jezior Niegocin i Kisajno i podziwiania oldtimerów nie tylko z lądu, ale również z wody. Tych, którzy nie posiadają własnych jednostek pływających zachęcamy do do kontaktu z nami. Oferujemy czarter jachtów w Giżycku. Posiadamy wygodne i bezpieczne jachty, z różnych segmentów. Zapewniamy czarter jachtów w najlepszych cenach, pomoc serwisową oraz przeszkolenie praktyczne z obsługi jachtu.

Jeszcze raz zapraszamy na Giżyckie Dni Oldtimerów 2016! Pełny program V Giżyckich Dni Oldtimerów znajduje się [tutaj]

Źródło: giżycko.pl