Szymon Kuczyński z Giżycka od pół roku, na niewielkim jachcie z węgorzewskiej stoczni jachtowej, przemierza samotnie bezkres oceanu. Cały projekt nosi nazwę „Call of the ocean”, a jego celem jest ustanowienie rekordu świata w samotnej żegludze non stop dookoła Ziemi najmniejszym jachtem w historii!

Szymon Kuczyński z Giżycka w samotny rejs dookoła świata wyruszył niemal dokładnie pół roku temu, 19 sierpnia zeszłego roku, z brytyjskiego portu Plymouth. Od tego czasu Szymon pokonał już niemal 20 tysięcy mil morskich ani razu nie zawijając do portu. Wyczyn żeglarza jest tym bardziej niezwykły, że Kuczyński dokonuje go na pokładzie niewielkiego, mającego zaledwie 6,36 m długości, jachtu Maxus 22, zbudowanego w mazurskiej stoczni jachtowej Northman z Węgorzewa. Żeglarz dotychczas pokonał już ponad 70 procent zaplanowanej trasy, do mety rejsu pozostało mu jedynie około 8 tysięcy mil morskich.

"Atlantic Puffin" Maxus 22.jpg
By ZewOceanu.plPraca własna, CC BY-SA 4.0, Link

Cotygodniowe relacje z rejstu „Call of the ocean” można śledzić na stronie internetowej www.zewoceanu.pl lub w aplikacji mobilnej „Zew oceanu”.

Szymon Kuczyński

Szymon Kuczyński – mieszkaniec Giżycka, żeglarz, instruktor i popularyzator jachtingu. Wielokrotnie doceniany i nagradzany w związku z realizowanymi projektami żeglarskimi, m. in. dwukrotny zdobywca tytułu „Żeglarz Roku” w plebiscycie organizowanym przez „Magazyn Wiatr”, zdobywca „Kolosa” w kategorii Żeglarstwo oraz nagrody im. Wyszaka za Rejs Roku.

 


Źródła: www.zewoceanu.pl  |   wikipedia.org