Już w najbliższy weekend odbędą się tegoroczne Dni Giżycka. Największą gwiazdą imprezy będzie Margaret, która wystąpi na giżyckiej scenie w piątek 2 czerwca.

Dni Giżycka 2017 odbędą się w dniach 1-4 czerwca (od czwartku do niedzieli). Chociaż tym razem w programie giżyckiego święta zabraknie atrakcji stricte żeglarskich, to jednak na brak ciekawych propozycji z pewnością nie będziemy narzekać.

W tym roku Dni Giżycka rozpoczną się nietypowo, bo już w czwartek 1 czerwca. W Dzień Dziecka, na giżyckiej plaży miejskiej odbędzie się festyn dla dzieci podczas którego będzie można obejrzeć spektakl ”Awanturka z leśnego podwórka” przygotowany przez „Teatr Bajlandia”. Po spektaklu przewidziane są gry, zabawy i konkursy dla dzieci. Czwartkowa impreza rozpocznie się o godzinie 16.00.

W piątek 2 czerwca o godzinie 9.00 rozpocznie się Dzień otwarty Twierdzy Boyen. Tego dnia wejście na teren twierdzy jest bezpłatny, a oprócz samego zwiedzania Twierdzy Boyen w programie znajdują się gry zabawy, prezentacja sprzętu 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz animacje grupy teatralnej GCK. Tego samego dnia wieczorem na plaży miejskiej w Giżycku odbędzie się megakoncert. Oprócz gwiazdy numer jeden Dni Giżycka – Margaret (początek koncertu o godz. 21.00), wystąpi także folkowa grupa Molly Malones (godz. 20.00). Wcześniej, bo o godz. 18.30 w Ekomarinie odbędzie się koncert Czerwonego Tulipana (wejście na koncert na bezpłatne wejściówki, które odbierać można do 31 maja w GCK oraz podczas konferencji stowarzyszenia „Tulipany”, które odbędzie się 2 czerwca w Ekomarinie).

Sobota 3 czerwca to dzień sportowo – koncertowy. Tego dnia o godz. 10.00 odbędą się Zawody pływackie (pływalnia MOSiR), o godz. 9.00 VIII Grand Prix Wielkich Jezior Mazurskich w Badmintonie (Hala MOSiR przy SP4), o godz. 9.30 Międzynarodowy Piłkarski Turniej Służb Mundurowych (Orlik przy SP7). Natomiast po południu, o godz. 17.00 odbędzie się koncert  „Młode Talenty” (Aula PSM), a na plaży miejskiej o godz. 20.00 rozpocznie się koncert TGD z Natalią Niemen, o godz. 21.00 Koncert Muzyki Filmowej, a o godz. 22.00 gdański teatr uliczny Teatr Snów wystawi spektakl plenerowy „Pokój”.

Dni Giżycka zakończą się w niedzielę 4 czerwca w Lesie Miejskim, gdzie w godz. 10.00-16.00 odbędzie się festyn Dzień Dziecka z Rotary Club Giżycko.

Zachęcamy mieszkańców i turystów do uczestnictwa w tegorocznym święcie Giżycka. Wejście na wszystkie imprezy i koncerty jest bezpłatne.

Plakat promujący Dni Giżycka 2017. Źródło: mojegizycko.pl

Źródło: mojegizycko.pl