Kilkadziesiąt firm czarterowych, setki jachtów i miejsc cumowniczych. To tylko niektóre z zalet Giżycka, które zadecydowały o tym, że miasto to zostało niegdyś wybrane żeglarską stolicą Polski.

Giżycko od wielu lat jest prawdziwą mekką dla polskich żeglarzy. To niewielkie 30-tysięczne miasto wraz z pobliskimi akwenami tworzy niezwykłą w skali nie tylko Polski, ale i Europy „aglomerację” żeglarską, którą tworzą jeziora Niegocin, Kisajno i Tajty oraz – poza Giżyckiem – miejscowości Piękna Góra i Wilkasy, w których znajdziemy kilkadziesiąt firm czarterowych oferujących w sumie kilkaset jachtów na wynajem oraz grubo ponad tysiąc miejsc cumowniczych, między innymi w najnowocześniejszym na Mazurach porcie śródlądowym, czyli w giżyckiej Ekomarinie. Jeśli dodać do tego „nieżeglarskie” atrakcje Giżycka (liczne imprezy artystyczne, jedyne w Polsce kino letnie, w którym filmy można oglądać z jachtów, liczne atrakcje historyczne jak Twierdza Boyen czy most obrotowy) to otrzymamy całościowy obraz Giżycka.


Czarter jachtów w samym sercu szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Zobacz ofertę czarteru jachtów w Giżycku – tutaj


Mając to wszystko na względzie nikogo nie dziwi fakt, że Giżycko, leżące niemal w samym centrum Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, cieszy się niezwykłą, rosnącą z roku na rok, popularnością żeglarzy odwiedzających Mazury. Nikogo, kto choć raz był w mazurskim Giżycku nie dziwi też to, że kilka lat temu sami żeglarze wybrali właśnie Giżycko na żeglarską stolicę Polski. W zorganizowanym w 2012 roku przez magazyn „Wiatr” plebiscycie Giżycko zdystansowało Gdynię, Puck, Mikołajki, Gdańsk oraz Szczecin.

Jeśli więc szukacie najlepszego miejsca na Mazurach do tego, aby zacząć swoją żeglarską przygodę, z pełnym przekonaniem zachęcam do tego, abyście przyjechali właśnie do Giżycka na Mazurach!

 


Źródło: Magazyn „Wiatr”