Wrzesień to doskonały czas na żeglowanie po mazurskich jeziorach. Choćby dlatego, że wrześniu na Mazurach – zarówno na lądzie jak i na wodzie – jest zdecydowanie mniej turystów. A to oznacza możliwość żeglowania bez obaw o tłok w portach, na jeziorach czy długie oczekiwanie w trakcie przepraw mazurskimi kanałami.

Kto decyduje się na czarter jachtu na Mazurach we wrześniu? Przede wszystkim osoby, które chcą skorzystać z możliwości spokojnego żeglowania. Dla wielu amatorów żeglarstwa to właśnie wrzesień jest idealnym czasem na to, by pożeglować po mazurskich jeziorach. I wybierają oni z premedytacją właśnie przełom lata i jesieni na swój urlop. Dlaczego czarter jachtów na Mazurach właśnie we wrześniu jest tak atrakcyjny?

Po pierwsze – pogoda

Ciepły i pogodny wrzesień na Mazurach nie jest wcale rzadkością. W tym roku synoptycy zapowiadają, że ciepła aura z temperaturą w okolicach 20 stopni Celsjusza powinna się utrzymać co najmniej do połowy miesiąca. Więc jeśli rezygnujecie z jesiennego żeglowania po Mazurach z obawy o niesprzyjającą pogodę, wrześniowa aura na Mazurach może was mile zaskoczyć. Pogoda we wrześniu to zdecydowanie argument za tym, aby przyjechać na Mazury.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Zobacz nasze wszystkie jachty czarterowe >>> Czarter jachtów Mazury

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

 

Po drugie – cena czarteru jachtów

Wraz z końcem wakacji szkolnych zdecydowanie spadają ceny czarteru jachtów. Wynajem jachtu na Mazurach może kosztować nawet 50% mniej niż w szczycie sezonu. Dla przykładu – u nas – koszt czarteru jachtu Twister 780 w szczycie sezonu wynosi 290 zł, natomiast we wrześniu 150-160 zł. Szczegóły dotyczące kosztów czarteru jachtów znajdziecie w naszym cenniku czarteru jachtów na Mazurach.

Po trzecie – przyjemność żeglowania

Po sezonie wakacyjnym drastycznie spada liczba żeglujących. W sezonie wysokim w wielu miejscach na Mazurach po prostu jest tłoczno. Wielu żeglarzom taki stan rzeczy, ze zrozumiałych względów, nie odpowiada. W sezonie wysokim tłoczno jest nie tylko na jeziorach, ale również w marinach, portach i przystaniach. Wrzesień to doskonały czas na czarter jachtów właśnie dla tych wszystkich, którym przeszkadza duża liczba jachtów na jeziorach w szczycie sezonu. To doskonały czas na czarter jachtów dla tych, którzy lubią w spokoju pożeglować, jest to czas, w którym naprawdę można poczuć olbrzymią przyjemność żeglowania po cichych i w miarę pustych Mazurach.