Wiele firm czarterowych posiada w swojej ofercie także usługę czarteru jachtów ze sternikiem. Dzięki możliwości wynajęcia jachtu wraz z usługami doświadczonego sternika czarter jachtów staje się coraz bardziej dostępny także dla osób posiadających niewielkie doświadczenie żeglarskie.

Nie ma wątpliwości, że czarter jachtów ze sternikiem już na dobre zadomowił się w ofertach firm czarterowych. Jest to trend zauważalny nie tylko u nas, w Giżycku i na Mazurach, ale także na całym świecie. Według raportu dużej światowej firmy czarterowej Globe Sailor w zeszłym roku czarter jachtów ze sternikiem osiągnął pułap 20% wszystkich czarterów. W Giżycku i na Mazurach liczby te co prawda przedstawiają się nieco inaczej, ale bez wątpienia też zauważalny jest wzrost zapytań o czarter jachtów ze sternikiem.

Czarter jachtów ze sternikiem na Mazurach

Możliwość czarteru jachtów wraz z usługami doświadczonego sternika bez wątpienia pozwala na spędzenie niezapomnianych wakacji na mazurskich jeziorach także tym, którzy mają niewielkie doświadczenie żeglarskie lub tego doświadczenia nie mają wcale. Czarter jachtów ze sternikiem otworzył więc możliwości skorzystania z uroków jachtingu przed bardzo dużą grupą osób, dla których spędzenie urlopu na jeziorach byłoby niedostępne. Skorzystanie z usług doświadczonego sternika jachtowego, który nie tylko posiada duże umiejętności prowadzenia jachtu, ale ponadto zna doskonale akweny Krainy Wielkich Jezior Mazurskich to także możliwość skorzystania z usług swoistego przewodnika, doskonale znającego akweny, przyrodę, porty i przystanie Mazur, co daje gwarancję udanego rejsu i uniknięcia ewentualnych kłopotów w trakcie czarteru.

Korzystanie z czarteru jachtów wraz z usługami sternika jest coraz bardziej popularne także ze względu na coraz wygodniejsze i przestronniejsze jachty, gdzie obecność w załodze dodatkowej osoby w postaci wynajętego sternika nie wpływa negatywnie na komfort żeglowania. Na przykład jacht Delphia 33MC – który dostępny jest do wynajęcia także w naszej firmie czarterowej – posiadający dwie kabiny rufowe i jedną kabinę dziobową, umożliwia wygodne żeglowanie nawet dziesięciu osobom.

Zachęcamy wszystkich do spędzenia swoich urlopów na mazurskich jeziorach. Także tych, którzy mają znikome doświadczenie żeglarskie, zachęcamy do czarteru jachtów z naszej floty w Giżycku na Mazurach oraz do skorzystania z usług naszych doświadczonych sterników żeglujących po Mazurach od najmłodszych lat i znających „od podszewki” mazurskie akweny.