Lubisz aktywny wypoczynek? Nie masz pomysłu na wakacje 2017? Zobacz nasze propozycje na aktywne wakacje!

Dla tych wszystkich, którzy preferują aktywny wypoczynek i wciąż zastanawiają się nad formą spędzenia najbliższych wakacji, przedstawiamy wybrane pomysły na aktywne wakacje. Miejmy nadzieję, ze będą dla was inspirujące. Zobacz naszą listę.

1. Czarter jachtów na Mazurach

Na pierwszym miejscu naszej listy znajduje się oczywiście czarter jachtów. Ten rodzaj letniego aktywnego wypoczynku polecamy dosłownie wszystkim. Wakacje na czarterowanym jachcie można spędzić na Mazurach, na południu Europy czy na Morzu Bałtyckim. My szczególnie polecamy czarter jachtów na Mazurach, na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, które są wyjątkowym regionem w skali Polski, Europy i całego świata.

2. Wakacyjny rajd rowerowy

Turystyka rowerowa bije w Polsce rekordy popularności. Wraz z tym poprawia się infrastruktura rowerowa, powstają nowe szlaki rowerowe, coraz łatwiej jeździ się nie tylko w samych miastach, ale także pokonuje się drogi pomiędzy ośrodkami miejskimi. Co przemawia za wakacjami na rowerze? Bardzo duża elastyczność dostosowania trasy do swoich preferencji, bo można wyruszyć małą i większą grupą, można dziennie przemierzać 20 lub 200 km, można spać pod namiotem, ale także w pensjonatach lub eleganckich hotelach.

3. Wakacyjny spływ kajakowy

Kilkudniowe spływy kajakowe to kolejna propozycja, z której chętnie korzystają zwłaszcza te aktywne osoby, które lubią odpoczynek na wodzie. Wakacyjne spływy często połączone są ze zwiedzaniem najciekawszych miejsc przez które przebiega trasa. Niewątpliwie wielką zaletą urlopu w kajaku jest łatwość samodzielnej organizacji takich wakacji oraz to, że spływy można zorganizować niemal w każdym regionie naszego kraju.

4. Wakacje z jogą

Kolejne miejsce na naszej liście zajmują wakacje z jogą. Wakacje z jogą to propozycja nie tylko dla osób chcących bliżej poznać filozofię wschodu. Turnusy są często organizowane w niewielkich, malowniczych miejscowościach, można znaleźć turnusy zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych, w różnych regionach Polski – na Mazurach, nad morzem i w górach.

5. Taneczne wakacje

Taniec przeżywa w ostatnich latach w Polsce istny renesans. Moda na taniec rosła wraz z pojawieniem się w telewizji tanecznych talent show. Obecnie w Polsce prawie każdy tańczy albo chciałby zacząć. Jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się liczne szkoły tańca, które w wakacje organizują specjalne taneczne turnusy dla dzieci, dla par czy dla singli – jednym słowem dla każdego. Takie taneczne wakacje to niewątpliwie bardzo interesująca propozycja dla wszystkich, którzy kochają tańczyć.